Niemiecki producent samochodów poszukuje inżynierów, którzy pomogą im w integracji „Google Projected Mode” w najnowszych modelach Mercedesa.

Okazuje się, że koncerny motoryzacyjne mogą zdradzać swoje działania całkiem niepozornie, za pośrednictwem… ogłoszeń o pracę. Takie ogłoszenia mogą pomóc nam nakreślić kierunek, w jakim w najbliższym czasie zbliżać będzie dana marka.

Tym razem ofiarą wnikliwości internautów padła niemiecka marka – Mercedes. Na oficjalnej stronie koncernu można znaleźć ogłoszenia o pracę, z których wynika, że w najbliższym czasie linie produkcyjne opuszczą pierwsze pojazdy z gwiazdą na masce, które sterowane będą przy pomocy systemu operacyjnego Android. Skąd takie wnioski? Otóż firma opublikowała ogłoszenie o pracę, w którym poszukuje inżynierów odpowiedzialnych za wdrożenie nowoczesnego systemu Google o nazwie „Google Projected Mode”. System ten umożliwia kontrolowanie poszczególnych funkcji pojazdu za pośrednictwem ekranu umieszczonego na desce rozdzielczej samochodu. Chodzi m.in. o kontrolowanie systemu audio, wyświetlanie najnowszych wiadomości, sterowanie głosowe oraz sprawne korzystanie z nawigacji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Android pojawi się we wszystkich samochodach koncernu Mercedes-Benz, które produkowane są na całym świecie. Pozostaje nam czekać na potwierdzenie tych danych przez szefostwo niemieckiego koncernu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Baza wiedzy. Dnia 5 marca 2014