Niemiecki koncern przygotowuje nowy model o nazwie Arocs, którego debiut zaplanowany jest podczas targów Bauma w kwietniu 2013 roku.

Mercedes Arocs to pojazd użytkowy z przeznaczeniem do przemysłu budowlanego. Poznaliśmy również prawdopodobny wygląd ciężarówki, która ma stanowić uzupełnienie pomiędzy doskonale znanymi modelami jakimi są Mercedes Actros i Antos.

Oferta Arocsa obejmuje 7 kabin w 14 wersjach. Obok standardowych kabin z oznaczeniem S, M oraz L o szerokości 2,3 metra dostępna jest również przestronna odmiana o szerokości 2,5 metra i płaskiej podłodze. Kolejną nowością w gamie Arocsa jest wersja Loader i Grounder. Mercedes Acros Loader przoduje w dziedzinie ograniczenia masy własnej. Zapewnia on optymalną ładowność ciągnika 4×2, który jest jednym z najlżejszych ciągników w sektorze budowlanym oraz dla wywrotki 8×4/4 o dopuszczalnej masie całkowitej 32 ton. Z kolei Arocs Grounder to model przeznaczony do pracy w szczególnie trudnych warunkach. Z informacji producenta wynika, że jest wyjątkowo stabilny i odporny zapewniając jednocześnie najwyższą wytrzymałość przy zachowaniu maksymalnej jakości pracy w transporcie budowlanym.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 6 grudnia 2012