Mercedes-Maybach Vision 6 – to najnowszy projekt grafików niemieckiego koncernu. Kultową linię najbardziej luksusowych samochodów od naszych zachodnich sąsiadów zna chyba każdy, ale czy takie auto ma szanse trafić na ulice całego świata?

Mercedes-Maybach Vision 6 ma zostać zaprezentowany podczas wystawy Pebble Beach Concours d’Elegance. Wiele wskazuje zatem na to, że samochód jest w końcowej fazie przygotowań, ale to jednak nie daje 100% pewności, że auto trafi do sprzedaży. Standardowo, pojazdy Mercedesa oznaczone jako Maybach mają być przepełnione luksusem. Dodatkowy fakt, iż Maybach Vision 6 to ‘zaledwie’ model koncepcyjny sprawiają, że jego seryjna wersja, która będzie możliwa do nabycia przez klientów prawdopodobnie może zostać znacznie zmieniona.

Już pierwszy rzut oka na grafiki zaprezentowane przez niemieckiego producenta motoryzacyjnego sprawiają, iż można mieć odczucie, że mamy do czynienia z prawdziwym samochodem z przyszłości. Masywna sylwetka pojazdu w połączeniu z cienkimi reflektorami z przodu sprawia, że całość prezentuje się rewelacyjnie. Drzwi auta będą otwierane do góry, co może nie stanowi najbardziej praktycznego rozwiązania, ale jest typowe wyłącznie dla najlepszych samochodów z całego świata, w tym w większości dla marki Mercedes.

Według nieoficjalnych informacji Mercedes-Maybach Vision 6 ma być zasilany za pośrednictwem 4 elektrycznych jednostek napędowych o łącznej mocy 750 KM. Łączny zasięg samochodu przy wykorzystaniu wspomnianych silników może wynieść nawet 500 kilometrów, zaś przyspieszenie od 0 do 100 km/h będzie możliwe w czasie ok. 4 sekund.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 27 sierpnia 2016