Na kilka dni przed rozpoczęciem targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku Cadillac zaprezentował pierwsze zdjęcia modelu CTS. Czy czegoś nam to nie przypomina?

W stosunku do produkowanego od 2008 roku poprzednika zmiany można śmiało określić jako rewolucyjne. Auto ma całkiem nowy przód – zmieniono kształt osłony chłodnicy oraz reflektory. Sylwetka samochodu dzięki licznym przetłoczeniom nabrała znacznie agresywniejszego wyglądu. Jednak gdy się dokładniej przyjrzymy to gołym okiem widać, że linia boczna do złudzenia przypomina rozwiązania stosowane przez Mercedesa. Kształt słupka C przechodzącego w klapę bagażnika znamy m.in. z nowej generacji Mercedesa klasy E, a w wyglądzie pasa przedniego można doszukiwać się inspiracji sportowym Mercedesem SLS.

Podstawową jednostką napędową nowego Cadillaca jest 2-litrowy, turbodoładowany silnik generujący 276 KM. Mocniejszą alternatywę stanowi silnik V6 o pojemności aż 3,6 litra dostarczający 325 KM mocy. Moc może być przekazywana w zależności od wyboru kierowcy – na tylną oś, bądź na wszystkie cztery koła. Cadillac CTS oprócz wersji sedan może doczekać się również odmiany nadwoziowej coupe. Samochód do sprzedaży trafi jeszcze przed końcem 2013 roku. A według Was również wygląd CTS’a wykorzystuje niektóre rozwiązania znane z samochodów z gwiazdą na masce?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Baza wiedzy. Dnia 8 kwietnia 2013