W samochodzie marki Mercedes, jak i każdym innym, znajdziemy różnego rodzaju filtry, mające na celu zapewnić jak najdłuższą sprawność pojazdu. Od niemalże początku produkcji samochodów pojazdy były wyposażane w filtry paliwa (znajdujące się w silnikach). Następnie pojawiły się filtry powietrza, których zadaniem jest oczyszczanie mieszanki powietrzno-paliwowej z cząstek stałych. Dzięki temu silniki mogą efektywniej pracować. Kolejnym filtrem, jaki został umieszczony w samochodzie, był filtr oleju (co ciekawe, miało to miejsce dopiero w latach dwudziestych XX wieku).

Oprócz tego we współczesnych samochodach stosowane są również filtry kabinowe. Ich zadaniem jest zatrzymywanie różnego rodzaju zanieczyszczeń powietrza, które mogłyby się dostać do kabiny pasażerskiej. Ponadto, w samochodach jeżdżących na gaz montowane są również filtry gazu LPG.

filtry filterki

Budowa i wymiana filtra

Każdy rodzaj filtra posiada charakterystyczną dla siebie budowę. Przykładowo, filtr oleju składa się z elementu filtrującego, uszczelki, metalowej obudowy, rdzenia wzmacniającego oraz dwóch zaworów (zwrotnego i bezpieczeństwa). Bardzo ważne jest, aby dopasować filtr do konkretnego silnika. Żeby mógł on optymalnie pracować, konieczne jest posiadanie odpowiedniej przepustowości. Tym samym kupując filtr nie wystarczy oznajmić w sklepie, że potrzebujemy część do Mercedesa, konieczne jest dobranie elementu pod konkretny model.

Jak każdy element znajdujący się w samochodzie, również filtry ulegają zużyciu. Podczas przeglądów warto zwracać uwagę na to, w jakim stanie znajdują się poszczególne filtry umieszczone w naszym samochodzie. Jeśli bowiem będzie trzeba je wymienić, lepiej zrobić to jak najszybciej, żeby uniknąć np. nieefektywnej pracy silnika. Z tego artykułu możesz się dowiedzieć, co Ci grozi w sytuacji, w której będziesz nieregularnie zmieniać filtry kabinowe –-https://www.filterki24.pl/czym-grozi-nieregularna-wymiana-filtrow-kabinowych-w-samochodzie/.

Zakup filtrów samochodowych

Mało który kierowca samodzielnie kupuje filtry do swojego samochodu. Większość zleca to zadanie mechanikom, co jest z pewnością rozwiązaniem najprostszym, ale jednocześnie mogącym generować duże koszty. Każdy warsztat nakłada bowiem marże na części. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wielu ciekawych i praktycznych informacji na temat filtrów koniecznie zajrzyj na stronę filterki24.pl/. Po zapoznaniu się z kilkoma artykułami na temat filtrów z pewnością będziesz w stanie samodzielnie kupować dobrej jakości elementy, z których będziesz zadowolony. Warto kupować filtry przez internet, ponieważ ceny w sklepach online są zazwyczaj nieco niższe niż w sklepach stacjonarnych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Bez kategorii. Dnia 30 kwietnia 2020

Tagi: