Podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych samochodów użytkowych w Hanowerze, Mercedes ma zamiar zaprezentować olbrzymi potencjał, jaki tkwi w tych pojazdach. Wg niemieckiego koncernu ciężarówki za 11 lat będą w stanie poruszać się samodzielnie.

Kluczową kwestią, do jakiej przykuwa uwagę Mercedes jest bezpieczeństwo. Wg zapewnień niemieckiego producenta, pojazdy ciężarowe w 2025 roku będą o wiele bezpieczniejsze w porównaniu z tymi, obecnie wytwarzanymi. Ponadto, Mercedes zarzeka się, że już za 11 lat ich ciężarówkami będzie można poruszać się w pełni autonomicznie, m.in. po autostradach.

Ciężarówki przyszłości wg Mercedesa będą o wiele bardziej aerodynamiczne. Choć niektórym może się wydawać, że projektantów niemieckiej firmy poniosła fantazja, to ich wizja nie jest tak bardzo odległa – zwłaszcza, gdy patrzymy na nią w kontekście najbliższych 11 lat. Pojazdy ciężarowe Mercedesa już na projektach sprawiają wrażenie ultra nowoczesnych. Uruchomienie takiego pojazdu nie będzie już tylko polegało na przekręceniu kluczyka – po naciśnięciu przycisku, samochód zaświeci się (przedni panel auta będzie wyposażony w światła LED), a tradycyjne lusterka zastąpione zostaną kamerami.

Specjalny system nazwany przez Niemców jako „Highway Pilot” sprawi, że ciężarówki przyszłości będą w stanie rozpędzać się na autostradach do 85 km/h bez żadnej ingerencji kierowcy. Oprócz samego przyspieszania, system został wsparty różnymi, innymi pakietami, do których należą m.in. asystent hamowania oraz asystent utrzymywania samochodu w jednym pasie ruchu. Ta wizja tak strasznie nie wybiera przyszłość, gdyż każdy z wymienionych systemów został już dokładnie przetestowany na autostradzie w Magdeburgu.

Pozostałych szczegółów dowiemy się z pewnością podczas targów samochodów użytkowych, które w najbliższych dniach odbędą się w Hanowerze.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Baza wiedzy. Dnia 28 września 2014