Podczas zbliżających się wielkimi krokami targów motoryzacyjnych w Genewie niemiecki producent samochodowy zaprezentuje Mercedesa A45 AMG, który będzie mocniejszy niż dotąd zapowiadano.

Auto po raz pierwszy ujrzało światło dzienne w listopadzie minionego roku. Wówczas z danych Mercedesa wynikało, że pod maską modelu A45 AMG pracować będzie 2-litrowy, czterocylindrowy silnik o mocy 350 KM z momentem obrotowym na poziomie 450 Nm. Z najnowszych informacji wynika, że Mercedes postanowił „dorzucić” wspomnianemu egzemplarzowi dodatkowe 10 koni mechanicznych.

Oznacza to, że auto od 0 do 100 km/h będzie w stanie rozpędzać się w czasie 4,6 sekundy (o 0,5 sekundy szybciej niż słabsza, listopadowa wersja). Zmianom nie ulegnie prędkość maksymalna, która elektronicznie ograniczona zostanie do 250 km/h. Spalanie ma utrzymywać się na poziomie około 7 litrów / 100 km. Silnik zostanie połączony z 7-biegową przekładnią AMG Speedshift DCT wyposażoną w podwójne sprzęgło. Napęd przenoszony będzie na wszystkie cztery koła. Auto zostanie oficjalnie zaprezentowane już podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie. Do sprzedaży ma trafić jeszcze latem bieżącego roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 15 lutego 2013