Do sieci przedostały się najnowsze zdjęcia Mercedesa AMG C63 Coupe. Niemcy pomału zaczynają odkrywać karty, jednak nadal tajemnicą pozostaje specyfikacja samochodu.

Nowy Mercedes AMG C63 Coupe zaprojektowany jest wg stylistyki charakterystycznej dla całej serii. W porównaniu do standardowej wersji, auto odróżnia się zaledwie niektórymi szczegółami, które mają być subtelne, ale mimo to, mają podkreślać sportową stylistykę oraz potężną moc pojazdu. Zmiany w zakresie wyglądu dotyczą przede wszystkim frontu auta, gdzie przeprojektowano maskę oraz grill. Całości charakteru nadają nowe, duże felgi wykonane ze stopów metali lekkich.

Co znajdziemy pod maską nowego Mercedesa? Tego niemiecki koncern motoryzacyjny póki co nie chce zdradzić. Nieoficjalnie, w kuluarach mówi się, że do napędu modelu AMG C63 Coupe wykorzystany zostanie 4-litrowy silnik V8, który jest w stanie generować aż 475 KM mocy i 675 Nm momentu obrotowego.

To nie koniec plotek na temat nowego Mercedesa. Zagraniczne magazyny motoryzacyjne twierdzą, że Niemcy pracują nad przygotowaniem specjalnej, mocniejszej wersji oznaczonej symbolem „S”. Auto w takiej odmianie byłoby w stanie generować nawet 500 KM mocy, co mogłoby się przełożyć na niesamowite osiągi pojazdu, gdyż przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosiłoby zaledwie 3,9 sekundy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 22 sierpnia 2015