Na targach CES 2020 wynalazca samochodu przedstawił wizję zrównoważonej mobilności przyszłości dzięki Mercedes-Benz VISION AVTR. Pojazd koncepcyjny łączy człowieka, maszynę i naturę w niespotykany dotąd sposób. Ola Källenius, prezes zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG, przedstawiła wizjonerski pojazd koncepcyjny w swoim przemówieniu wygłoszonym około 2000 widzom w Park Theatre Metro- Goldwyn-Mayer (MGM) wraz z reżyserem nagrodzonym Oscarem i twórcą AVATAR, Jamesem Cameronem. Wizja AVTR jest wynikiem bezprecedensowego globalnego partnerstwa między Mercedes-Benz, a filmami AVATAR.

Mercedes-Benz VISION AVTR

Pojazd koncepcyjny VISION AVTR wykorzystuje rewolucyjną technologię akumulatorów opracowaną z wykorzystaniem chemii ogniw organicznych na bazie grafenu, która jest całkowicie wolna od metali ziem rzadkich i metali. Materiały, z których wykonana jest bateria, nadają się do kompostowania, a zatem podlegają całkowitemu recyklingowi. W ten sposób elektromobilność uniezależnia się od zasobów kopalnych. Czyniąc to, Mercedes-Benz podkreśla duże znaczenie przyszłej „gospodarki o obiegu zamkniętym” w sektorze surowców.

Dzięki VISION AVTR, Mercedes-Benz przygląda się mobilności odległej przyszłości, łącząc zrównoważony rozwój z cyfryzacją, a także ludzi i maszyny z otoczeniem. Pojazd koncepcyjny opisuje pożądaną przyszłość mobilności, w której człowiek, natura i technologia nie są już sprzecznościami, lecz są ze sobą w zgodzie. VISION AVTR imponująco pokazuje wizję „samochodu o zerowym uderzeniu”.

Połączenie wnętrza i nadwozia to holistyczna koncepcja VISION AVTR, która łączy dyscypliny projektowania wnętrza, nadwozia i UX na niespotykaną dotąd skalę.

Kolejną atrakcją VISION AVTR jest jednostka sterująca. Wielofunkcyjny element sterujący w konsoli środkowej pozwala kierowcy intuicyjnie kontrolować pojazd, po prostu kładąc dłoń – o ile nie chce podróżować autonomicznie. Nowy napęd w połączeniu z układem osi umożliwia nie tylko ruch do przodu i do tyłu, ale także po przekątnej. W przeciwieństwie do konwencjonalnych pojazdów, VISION AVTR może poruszać się na boki o około 30 stopni. Tak zwany „ruch kraba” nadaje pojazdowi koncepcyjnemu wygląd gada i dużą zwinność w ruchu.

VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Mercedes-Benz - VISION AVTR, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w News. Dnia 9 stycznia 2020