Końcem grudnia koncern Mercedes-Benz zaprezentował oficjalne zdjęcia modelu CLA. Auto będzie można zobaczyć jeszcze w styczniu podczas targów motoryzacyjnych w Detroit.

Mercedes CLA to pierwszy, kompaktowy samochód niemieckiego koncernu. Model ten ma stanowić ofertę dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na lepsze egzemplarze aut spod znaku gwiazdy. Końcem grudnia na światło dzienne wyszły oficjalne zdjęcia Mercedesa CLA. Co prawda nie jest ich dużo, bo pięć – na trzech widać nadwozie, a na pozostałych dwóch wnętrza CLS’a, ale jest to wystarczająca ilość, żeby wyrobić sobie pierwsze zdanie na temat planowanego Mercedesa.

Samochód zostanie w styczniu zaprezentowany na corocznych targach motoryzacyjnych w Detroit. Do tej pory wiadomo, iż auto będzie posiadało 460 centymetrów długości, a w momencie rozpoczęcia sprzedaży dostępne będzie w czterech odmianach silnikowych. Do wyboru otrzymamy trzy silniki benzynowe – najsłabszy o mocy 122 KM w wersji CLA 180, mocniejszy generujący moc z rzędu 156 KM dla wersji CLA 200 oraz ostatni, przygotowany specjalnie z myślą o miłośnikach szybkiej jazdy o pojemności dwóch litrów i mocy 211 KM w wersji CLA 250. Dla zwolenników wysokoprężnych jednostek napędowych przygotowano silnik diesla 2.2 CDI o mocy 170 KM.

Prezentowane zdjęcia dotyczą najbogatszej wersji z pakietem od AMG, więc najprawdopodobniej podstawowy model będzie się w znacznej mierze różnił od prezentowanego. Do tej pory ani Audi, ani tym bardziej BMW nie zdecydowały się na stworzenie auta kompaktowego. W niedługim czasie trend ten może ulec zmianie, gdyż samochody ze wspomnianym typem nadwozia są niezwykle popularne i cenione na chińskim rynku motoryzacyjnym, a rynek ten dla światowej motoryzacji wraz z upływem lat znaczy coraz więcej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Baza wiedzy. Dnia 2 stycznia 2013