Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Szanghaju Mercedes zaprezentował całkiem nowy model o tajemniczej nazwie Concept A. Pojazd ten ma zapowiadać całkiem nową stylistykę kompaktowych samochodów niemieckiego koncernu.

Najnowszy Mercedes klasy A jest tworzony na całkiem nowej płycie podłogowej o oznaczeniu MFA2. Według informacji niemieckich inżynierów, nowa konstrukcja daje jeszcze szersze pole manewru w zakresie projektowania pojazdów. Klasa A na Starym Kontynencie zadebiutuje w wersji nadwozia typu hatchback, jednak w niedługim odstępie czasu cała rodzina zostanie uzupełniona o pozostałe warianty jak m.in. crossovera o nazwie GLA. Co ciekawe, na platformie podłogowej MFA2 powstanie także cała klasa B Mercedesa, w tym całkiem nowy pojazd w gamie niemieckiego koncernu – Mercedes GLB, czyli mały SUV, który ma stanowić nawiązanie do większej klasy G. Według zapowiedzi, nowa klasa A zadebiutuje w sprzedaży już w przyszłym roku, co nie wyklucza premiery poszczególnych modeli podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie, które odbędą się na jesieni.

Wracając jednak do tajemniczego konceptu A zaprezentowanego podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Szangaju, z licznych zapowiedzi wynika, iż samochód ten ma świadczyć o zmianie kierunku stylistycznego nowych samochodów kompaktowych Mercedesa. Samochód ten prezentuje się bardzo dobrze, a w oczy rzuca się charakterystyczny, całkiem przebudowany przód. Dobra wiadomość dla fanów niemieckiej marki jest taka, iż Mercedes otwarcie zapowiada, iż poszczególne rozwiązania techniczne zaprezentowane w Concepcie A zostaną wdrożone w identycznej postaci w wersjach produkcyjnych poszczególnych aut Mercedesa.

Co sądzicie o nowym Mercedesie Concept A? Czy Niemcy obrali dobry kierunek?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 30 kwietnia 2017