Podczas zbliżających się wielkimi krokami Targów Motoryzacyjnych w Paryżu, na stanowisku Mercedesa pojawi się całkiem nowy gracz. Klasa E o oznaczeniu All-Terrain ma konkurować z takimi pojazdami jak Volvo V90 Cross Country czy Audi A6 Allroad.

Warto zaznaczyć, iż Mercedes nie miał do tej pory w ofercie samochodu tej klasy. Decyzja o wprowadzeniu usportowionego, luksusowego kombi najprawdopodobniej zapadła w oparciu o doskonałe wyniki sprzedażowe tego typu pojazdów u konkurencji. Jak wspominaliśmy we wstępie do poniższego artykułu, wspomniane Volvo V90 Cross Country czy Audi A6 Allroad stanowią prym w swoim segmencie i są sporym motorem napędowym w zakresie zysków obu koncernów.

Nowy Mercedes E All-Terrain będzie w standardzie wyposażona w napęd 4Matic. W opcji kierowcy będą mogli otrzymać elektronicznie sterowane zawieszenie, dzięki któremu będzie można regulować prześwitem pojazdu (regulacja wyniesie nawet do 35 mm). W podstawowej wersji samochód będzie zasilany za pomocą wysokoprężnego silnika o pojemności 2 litrów, który będzie w stanie generować 191 KM mocy. Według informacji niemieckiego koncernu, samochód będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie niespełna 8 sekund, zaś napęd na wszystkie cztery koła przenoszony będzie za pośrednictwem aż 9-przekładniowej, automatycznej skrzyni biegów.

O wszelkich informacjach na temat nowego Mercedesa E All-Terrain będziemy informowali Was na bieżąco.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 25 września 2016