Rosyjska firma tuningowa – TopCar znana jest od wielu lat z niesamowitych przeróbek najlepszych samochodów z całego świata. Niedawno, w ich ręce wpadł Mercedes GLE Coupe, który już w wersji bazowej jest prawdziwą bestią. Jaki był efekt tych prac?

Na początek zajmijmy się samym wyglądem zewnętrznym samochodu. Mercedes 450 GLE Coupe otrzymał o wiele agresywniejszy wygląd, co można zauważyć już na froncie pojazdu. Tutaj dominuje zderzak, o o wiele bardziej ostrych krawędziach, ale także mocniej zaznaczono tzw. „skrzela” – znak charakterystyczny wielu pojazdów Mercedesa. Zmiany dotyczą także tyłu oraz boku auta. Na tyle zamontowano nowy zderzak, wyposażony w metalowy grill oraz dyfuzor, zaś z boku samochodu dodano chromowe progi. Ile kosztuje taki pakiet stylistyczny od firmy TopCar? W przeliczeniu na polskie złote, ok. 88 tys. PLN.

Zmiany nie dotyczą jednak wyłącznie kwestii estetycznych, ale dzięki licznym modyfikacjom w zakresie jednostki napędowej pojazdu, udało się z niej wyciągnąć jeszcze więcej mocy. W porównaniu z seryjną odmianą modelu GLE Coupe, auto otrzymało aż 87 KM mocy więcej. Teraz, silnik Mercedesa charakteryzuje się wartościami rzędu 454 KM, zaś maksymalny moment obrotowy wzrósł do 643 NM. Firma TopCar nie podała oficjalnie, jak przełoży się to na osiągi pojazdu, jednak liczby mówią same za siebie, a na pewno samochód ten po modyfikacjach zobaczymy niebawem na torach wyścigowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Mercedes GLE Coupe jeszcze mocniejszy, 9.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w News. Dnia 30 kwietnia 2016