Znamy już wstępną specyfikację oraz oficjalny wygląd najnowszego Mercedesa GLE Coupe, który ma stanowić realną konkurencję m.in. dla BMW X6.

Mercedes GLE Coupe jest jednym z pierwszych modeli niemieckiego koncernu, które zwiastują odmienione nazewnictwo aut marki. Seria GLE ma docelowo zastąpić doskonale znaną Klasę M. Czym charakteryzuje się pierwszy pojazd Mercedesa o oznaczeniu GLE?

Model GLE Coupe to sportowy crossover, który wyróżnia się nietypową budową. Z jednej strony – Mercedes zawsze będzie odznaczał się luksusowymi samochodami, lecz w serii GLE trudno nie odszukać nawiązania do pojazdu sportowego (dzieje się tak przede wszystkim ze względu na profil auta). Całość wygląda niezwykle okazale, także za sprawą ogromnych felg, które dostępne są w dwóch rozmiarach – 20 i 22 cali. Wnętrze samochodu nie zaskakuje – tutaj koncern „spod gwiazdy” zdążył przyzwyczaić swoich klientów do wysokich standardów. Wśród nowości, które są warte odnotowania warto przede wszystkim wyróżnić sporych rozmiarów wyświetlacz dotykowy, znajdujący się na konsoli środkowej.

Oficjalne dane dotyczące wersji napędowych Mercedesa GLE Coupe nie zostały jeszcze podane do opinii publicznej, ale od wielu tygodni w Internecie przewija się kilka, najbardziej prawdopodobnych opcji. Wiele wskazuje na to, że klienci będą mieli do wyboru m.in. silnik diesla o oznaczeniu GLE 350d 4MATIC, generujący 268 KM mocy oraz benzynową jednostkę napędową GLE 400 4MATIC z podwójnie doładowanym silnikiem 3.0 V6 generującym aż 333 KM mocy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 14 grudnia 2014