Nowy Mercedes w nadwoziu typu van cieszy się ogromną popularnością. Trzecia generacja klasy V bije rekordy sprzedaży.

Tylko w pierwszym półroczu 2017 roku sprzedano łącznie niespełna milion nowych Mercedesów klasy V. Wynik ten jest o 25% lepszy w zestawieniu z analogicznym okresem minionego roku. Jest to zdecydowanie najlepszy wynik tej klasy w historii niemieckiego koncernu. Największą popularnością, co nie powinno dziwić, cieszy się trzecia generacja Mercedesa klasy V, która produkowana jest od 2014 roku. Tylko w pierwszym półroczu 2017 roku do klientów trafiło do klientów 29 tys. tych samochodów. Z tej okazji, niemiecki koncern zdecydował się wypuścić na rynek nowe odmiany klasy V.

Do dyspozycji kierowców niebawem trafi Mercedes klasy V w wariancie RISE, który dodatkowo wyposażony zostanie w pakiet „Night” pozwalający potencjalnym nabywcom na jeszcze szersze możliwości personalizacji. Nowy Mercedes klasy V w odmianie RISE będzie dostępny w dwóch wariantach – o szerszym oraz standardowym rozstawie osi. W zależności od wersji, do wnętrza samochodu wejdzie 5 lub 8 osób. Auto zasilane będzie za pośrednictwem dwóch dostępnych, wysokoprężnych jednostek napędowych w wariantach mocy 136 KM oraz 163 KM. W standardzie moc przenoszona będzie za pośrednictwem 6-biegowej, manualnej przekładni, zaś za dopłatą można będzie nabyć także 7-stopniowy automat.

Oprócz nowego wariantu RISE kierowcy będą mogli nabyć unikalny pakiet „Night”, który – jak sama nazwa wskazuje – charakteryzował się będzie ciemnymi akcentami wyposażenia oraz nadwozia. Mercedes klasy V z pakietem „Night” otrzyma czarne listwy, czarne alufelgi o rozmiarze 18”, a także przyciemniane szyby.

Nowe wersje Mercedesa klasy V dostępne będą póki co wyłącznie w Niemczech, zaś cennik auta rozpoczyna się od 34 990 euro.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 26 sierpnia 2017