Wciąż nieznana pozostaje przyszłość sportowa byłego kierowcy Formuły 1 – Roberta Kubicy. Według najnowszych informacji Kubica otrzymał od Mercedesa propozycję startów w serii wyścigów DTM.

W ostatnich tygodniach wiele wskazywało na to, że Robert Kubica w roku 2013 będzie uczestniczył w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Kilka koncernów potwierdzało nawet, że prowadzi zaawansowane rozmowy z polskim kierowcą, ale ostatecznie nie udało się dojść do wspólnego porozumienia. W dalszej kolejności głównie koncern BMW zainteresował się udziałem Kubicy w rajdach DTM, ale oficjalnie Robert wykluczył taką możliwość. Teraz temat ten powraca wraz z propozycją od Mercedesa.

Na oficjalnym facebookowym profilu „WRC” pojawiła się informacja, według której dziennikarze wspomnianego magazynu mają posiadać wiarygodne przecieki o zatrudnieniu znanego kierowcy przez „marką mającą w swoim logo gwiazdę”. Przypomnijmy, że jeszcze w listopadzie ubiegłego roku Robert Kubica traktował serię wyścigów DTM jako „pewną opcję”. Nie wykluczone jest również, że Kubica w celu jak najszybszego dojścia do pełnej formy zdecyduje się wziąć udział w obu seriach wyścigów. Jest to o tyle komfortowe rozwiązanie, że start Rajdowych Mistrzostw Europy zaplanowany jest na początek marca, zaś seria DTM dopiero w maju.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 16 stycznia 2013