Podczas trwającego Salonu Samochodowego w Paryżu wśród premier Mercedesa spore zainteresowanie wzbudził model SLS AMG, który został ochrzczony mianem najszybszego elektrycznego samochodu świata.

Mercedes SLS AMG wyposażony jest w cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 750 KM. Maksymalny dystans jaki model ten może osiągnąć po jednym doładowaniu wynosi 250 kilometrów. Identyczną wartość ma również prędkość maksymalna tradycyjnego SLS AMG. Z rozwiązań technologicznych na jakie warto zwrócić uwagę nie wolno pominąć dwóch, niezależnych skrzyń biegów. Jedna skrzynia biegów odpowiedzialna jest za napędzanie jednej osi.

Wszystko wskazuje na to, że Mercedes SLS AMG będzie najszybszym, seryjnie produkowanym samochodem elektrycznym świata. Oprócz wspomnianych osiągów w postaci prędkości maksymalnej na poziomie 250 km/h na dodatkową uwagę zasługuje przyspieszenie pojazdu. Od zera do setki auto rozpędza się w zaledwie 3,9 sekundy. Model ma trafić do sprzedaży początkiem 2013 roku. Jedynym mankamentem wydaje się być cena samochodu. Za elektryczną odmianę SLS’a trzeba będzie zapłacić przeszło dwa razy niż za model napędzany benzyną – ponad 416 tys. euro (około 1,7 miliona złotych).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Mercedes najszybszym elektrycznym samochodem świata, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w News. Dnia 4 października 2012