Robert Kubica nie będzie w przyszłym sezonie startował w barwach Mercedesa w prestiżowych wyścigach DTM. Miejsce polskiego kierowcy zajmie Ralf Schumacher.

Co prawda manager Kubicy potwierdził, że były prowadzone zaawansowane rozmowy z niemieckim zespołem, ale jednak nie udało się dojść do wspólnego porozumienia. Szef Mercedesa – Toto Wolff przyznał, że Robert Kubica uzyskiwał dobre czasy okrążeń przez co był poważnie brany pod uwagę jako nowy kierowca teamu, ale brakowało mu timingu. Ostatecznie nowym kierowcą został Ralf Schumacher – brat jednego z najbardziej utytułowanych zawodników w historii Formuły1 – Michaela Schumachera.

Robert Kubica nadal przechodzi rehabilitację po wypadku do jakiego doszło 6 lutego 2011 roku na trasie rajdu w Ligurii. Kubica doznał wielu obrażeń ciała, a w kolejnych miesiącach przechodził wiele operacji. Przedłużająca się rehabilitacja oraz brak odzyskania pełnej sprawności w ręce zmusiły go do odejścia od Formuły1. Pod koniec 2011 roku Kubica oficjalnie rozstał się z koncernem Renault.

W ubiegłym roku Robert Kubica startował w rajdach we Włoszech i Francji i uzyskiwał dobre rezultaty, ale nie zdecydował się na podpisanie kontraktu z żadną z drużyn. Niedawno pojawiły się informacje o tym, że polski kierowca planuje występy w Rajdowych Mistrzostwach Europy oraz serii wyścigów DTM, ale do tej pory nie ma żadnego potwierdzenia tych informacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 28 lutego 2013