Niemiecki koncern motoryzacyjny, podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie zaprezentuje pierwszego pick up’a w swojej historii. Model ten zostanie nazwany jako Mercedes klasy X.

Wiele osób jest zdziwionych faktem, iż koncern z tak bogatą historią jak niemiecki Mercedes nigdy w historii koncernu nie produkował seryjnie żadnego pick up’a. Jest to spowodowane różnymi przyczynami, jednak jedną z głównych jest fakt, iż Mercedes w swojej historii koncentrował się głównie na generowaniu sprzedaży na Starym Kontynencie, zaś samochody o nadwoziu pick up charakterystyczne są dla odbiorców w Stanach Zjednoczonych.

Klasa X zostanie zaprezentowana w dwóch wariantach – Explorer oraz Adventurer. Pierwsza ze wspomnianych odmian to luksusowy pick up, przeznaczony jednak głównie do podróżowania w mieście. Z kolei Adventurer, jak sama nazwa wskazuje, stworzony został z myślą o właściwościach terenowych, o czym świadczy m.in. podniesione zawieszenie, potężne opony, osłony przodu, tyłu oraz progów, wyciągarka, a także wiele innych, terenowych dodatków.

Mercedes podkreśla, iż prezentowane samochody to wyłącznie koncepty, jednak są one tak dopracowane, iż po niewielkich przeróbkach będą dostosowane do produkcji seryjnej. Produkcja Mercedesów Klasy X ma się niebawem rozpocząć w Hiszpanii, a samochody mają trafić do sprzedaży pod koniec 2017 roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 25 marca 2017