Wprowadzenie nowych przepisów na kolejny sezon Formuły1 rodzi wiele kontrowersji. Chodzi przede wszystkim o silniki V6, które będą napędzały bolidy. Mercedes kilka dni temu jako jeden z pierwszych koncernów oficjalnie zaprezentował swoją jednostkę napędową.

Według wielu krytyków wprowadzenie do regulaminu obowiązku stosowania silników V6 to krok w tył zarówno jeżeli chodzi o sporty motorowe, jak i o ogólnoświatową motoryzację. Nowe jednostki napędowe będą stanowiły nie lada zagadkę, a rywalizacja w F1 może odwrócić się do góry nogami.

Mercedes jako jeden z pierwszych zdecydował się odkryć karty. Niemiecki koncern opublikował oficjalne zdjęcia wraz z filmem, na którym można usłyszeć dźwięk nowego silnika V6. Według wstępnych zapowiedzi odgłosy nowego silnika miały się nie różnić od montowanych wcześniej wolnossących silników V8 o pojemności 2,4 litra, ale poprzez obecność turbosprężarki fani sportów motorowych z dobrym słuchem bez większych problemów usłyszą różnice. Zdecydowanie najciekawiej prezentuje się moment obrotowy nowego silnika, który rozkręca się do 15 000 obrotów na minutę, natomiast turbo jest w stanie kręcić się nawet do 125 000 obr./min. W 2014 roku silniki te mają trafić do McLarena, a w późniejszych latach dostawcą silników dla Mercedesa będzie japońska Honda.

Jak widać po komentarzach na YouTube użytkownikom nie za bardzo podoba się dźwięk nowego silnika oraz cały pomysł wprowadzenia silników V6 jako standard w F1. A jakie jest Wasze zdanie?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Baza wiedzy. Dnia 9 sierpnia 2013