Mercedes Sprinter został wybrany samochodem dostawczym roku 2012 w Polsce. Wersja 316 CDI zdominowała przeciwników w niemal wszystkich kategoriach.

Werdykt został ogłoszony przez jury składające się z dziennikarzy najbardziej prestiżowych czasopism motoryzacyjnych. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele takich tytułów jak „Samochody Specjalne”, „Ciężarówki”, „Polski Traker” oraz „Vanekstra”. Sędziowie brali pod uwagę sześć kategorii – kabina kierowcy, ładownia, silnik i układ przeniesienia napędu, właściwości jezdne, codzienna funkcjonalność oraz zużycie paliwa. Model 316 CDI okazał się najlepszy w pięciu z sześciu możliwych kategorii. Test został przeprowadzony na odcinku 550 kilometrów przy maksymalnym, możliwym obciążeniu.

Mercedes Sprinter to niezwykle udany samochód niemieckiego koncernu. Jest to pierwszy pojazd dostawczy Mercedesa, który otrzymał własną nazwę. Już pierwsza generacja modelu okazała się niezwykłym sukcesem. Produkcję drugiej generacji zaczęto w kwietniu 2009 roku i jest ona kontynuowana do dziś. Auto zostało wielokrotnie nagradzane w licznych międzynarodowych testach i przez wielu dziennikarzy motoryzacyjnych nazywane jest najlepszym autem dostawczym, o czym świadczy także test przeprowadzony przez polskich dziennikarzy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Mercedes Sprinter vanem roku 2012, 9.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w News. Dnia 11 października 2012