W pierwszym miesiącu 2016 roku, Mercedes mógł się pochwalić lepszymi wynikami sprzedażowymi samochodów z segmentu premium w porównaniu z Audi oraz BMW. To doskonała wiadomość nie tylko dla szefostwa Mercedesa.

Styczeń okazał się najlepszym miesiącem dla Mercedesa, w zakresie sprzedaży samochodów z segmentu premium. Po publikacji danych sprzedażowych, w biurach niemieckiego koncernu w Stuttgarcie na pewno zapanowała radość – wyniki są nawet o 20% lepsze w zestawieniu z analogicznym okresem minionego roku. Oznacza to, że tylko w styczniu zarejestrowano łącznie ponad 150 tys. nowych Mercedesów.

Drugie miejsce należało do Audi, z wynikiem nieco przekraczającym 140 tys. sprzedanych, nowych aut. Audi nie może pochwalić się takim wzrostem sprzedaży jak Mercedes, gdyż sprzedaż okazała się o 4% lepsza w zestawieniu z minionym rokiem, ale jest to nadal imponujący wynik, który od określonego czasu utrzymuje się na podobnym poziomie.
Trzecie miejsce zajęło BMW. Koncern z Bawarii zanotował również wzrost sprzedaży (+7,5%) z wynikiem 133 883 zarejestrowanych, nowych samochodów.

Jak myślicie – jak długo Mercedes będzie utrzymywał się na fotelu lidera w zakresie sprzedaży nowych samochodów?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Mercedes wyprzedza Audi i BMW, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w News. Dnia 20 lutego 2016