Po oficjalnej prezentacji BMW X4 nie trzeba było długo czekać na odpowiedzi konkurencji. Mercedes, czyli lokalny rywal koncernu BMW zapowiedział stworzenie SUV-a o nazwie GLC Coupe. Czym będzie charakteryzować się to auto?

Mercedes GLC Coupe został zaprezentowany podczas Targów Motoryzacyjnych w Szanghaju. Jeżeli chodzi o nadwozie auta, to jest ono mocno podobne do zaprezentowanego nie tak dawno Mercedesa GLE Coupe – różnice dotyczą przede wszystkim wysokości prześwitu oraz rozmiaru felg.

Pod maską Mercedesa GLC Coupe zagości 3-litrowa jednostka napędowa w układzie V6, która będzie wstanie dysponować mocą rzędu 367 KM. Maksymalny moment obrotowy pojazdu wyniesie 520 Nm, a moc przekazywana będzie na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 8-biegowej, automatycznej skrzyni biegów. Niestety, Niemcy nie zdradzili szczegółów dotyczących osiągów, jakimi będzie charakteryzować się nowe BMW X4.

Debiut auta w Szanghaju sprawia, że nie możemy mieć 100% pewności na temat tego, na jakich rynkach będzie oferowany nowy Mercedes GLC Coupe. Wiadomo jednak, że samochód z pewnością zagości w salonach na Starym Kontynencie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 26 kwietnia 2015