Google Glass to rewolucyjne urządzenie, które być może w niedługim czasie będzie sukcesywnie wprowadzane do naszej codzienności. Potencjał pomysłu dostrzegł także Mercedes, który zamierza stosować technologię tę w swoich samochodach.

Google Glass to urządzenie o kształcie okularów służący przede wszystkim do wygodnego robienia zdjęć oraz surfowania po internecie. Wykorzystując Google Glass możemy otrzymywać wskazówki jak dotrzeć do konkretnego celu (funkcja GPS) za pośrednictwem poleceń głosowych. Jednak największym atutem Google Glass jest ich funkcjonalność w porównaniu ze smartfonami, które trzeba wyciągać z kieszeni i skupiać na nich wzrok w celu obsługi. Okulary od Google mamy cały czas na nosie, co w dużej mierze ułatwia korzystanie z ich możliwości.

Pomysł ten przypadł do gustu inżynierom Mercedesa, którzy twierdzą, że Google Glass to produkt wprost stworzony dla kierowców. Będzie on w stanie wykorzystywać nawigację GPS bez konieczności odrywania wzroku na np. komputer pokładowy. Kolejnym atutem produktu od koncernu Google jest fakt, iż rozwiązania nie trzeba montować na np. szybie ekranu, co niestety ogranicza widoczność kierowcy. Spekuluje się również, że okulary od Google byłyby w stanie zapewnić funkcjonalność asystenta ruchu, co umożliwiłoby kierowcy podjęcie odpowiedniej decyzji, w którym momencie, w którą uliczkę należy skręcić. Póki co jest to jednak melodia przyszłości – na efekty współpracy Mercedesa z Google przyjdzie nam zapewne jeszcze chwilę poczekać. Premiera okularów Google Glass planowana jest na początek 2014 roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Mercedesy z Google Glass?, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Baza wiedzy. Dnia 19 sierpnia 2013