Podczas zbliżającego się wielkimi krokami Salonu Samochodowego w Paryżu zaprezentowany zostanie Mercedes AMG GT, jednak już teraz zdążyliśmy poznać kilka szczegółów na temat tego modelu.

Mercedes AMG GT ma być głównym konkurentem Porsche 911. Już po szkicach możemy zauważyć, że samochód charakteryzuje się dynamicznym, atrakcyjnie zakreślonym nadwoziem. Na pierwszy rzut oka możemy dostrzec także wydłużony przód samochodu – ten sam zabieg został z powodzeniem zastosowany m.in. w modelu SLS GT.

We wnętrzu dominować będzie czerwona skóra, która prezentuje się bardzo okazale. Ogólnie środek Mercedesa AMG GT w wielu aspektach przypomina jego głównego konkurenta – Porsche 911. Można to zauważyć zwłaszcza na tunelu środkowym, zwłaszcza po sterowaniu układem zawieszenia, czy też po wyborze trybu jazdy.

Serce samochodu stanowić prawdopodobnie będzie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4 litrów. Będzie on generował mocą z rzędu od 480 do 600 KM. Nowy Mercedes AMG GT ma trafić do salonów już w marcu przyszłego roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 25 sierpnia 2014