Poziom awaryjności poszczególnych marek samochodowych to temat rzeka. O ile nowe modele są dla nas w tej kwestii ogromną tajemnicą, o tyle auta kilkuletnie zwykle zostały już przetestowane przez miliony kierowców na całym świecie. Chcąc zebrać informacje na temat awaryjności takich właśnie aut, brytyjski serwis internetowy „Carbuyer” poprosił swoich użytkowników o opinię. Co z tego wynikło?

Ranking najpewniejszych aut kilkuletnich

Brytyjski serwis internetowy „Carbuyer” przeprowadził wśród swoich użytkowników rodzaj sondy na temat awaryjności posiadanych przez nich samochodów. Na jej podstawie powstał bardzo ciekawy ranking aut najbardziej godnych zaufania.

Ankieta serwisu „Carbuyer” dotyczyła samochodów liczących sobie od 3 do 6 lat i wszelkich kłopotów, jakie te sprawiały lub nadal sprawiają swoim właścicielom. Należy przy tym zaznaczyć, iż podany w sondzie przedział czasowy nie był przypadkowy. To właśnie po upływie 3-6 lat pojawiają się najczęściej pierwsze problemy z samochodem. Co więcej, to właśnie auta w tym wieku są najchętniej poszukiwane na rynku samochodów używanych.

Do sporządzenia rankingu, eksperci z „Carbuyer” przygotowali specjalny algorytm obliczający punkty według powagi każdej zgłoszonej usterki. To właśnie dzięki niemu auta z większą ilością niewielkich problemów umieszczane były w rankingu wyżej, niż modele, które psuły się według zasady „raz a dobrze”.

Fakt, że pierwszą dziesiątkę rankingu zdecydowanie zdominowały auta japońskie nie może nikogo dziwić, pewne zaskoczenie może jednak stanowić fakt, że znalazła się tam tylko jedna rdzennie niemiecka marka. Jaka?

Sukces Mercedesa klasy E

O tym, że części do Mercedesa klasy E nie zalewają rynku samochodowych części zamiennych, wiedzą wszyscy, którzy kiedykolwiek próbowali jedną z nich kupić. Powodem tego nie jest bynajmniej problem z dostępnością, ale brak zapotrzebowania, który po publikacji omawianego rankingu serwisu „Carbuyer” nie może zupełnie dziwić.

Według internautów biorących udział w ankiecie, Mercedes klasy E to najsolidniejszy przedstawiciel rdzennie niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego i jednocześnie jeden z trzech najbardziej godnych zaufania modeli europejskich. Na ocenę 4,5 (w skali 1-5) Mercedes klasy E zasłużył sobie niezwykłą wygodą, zaawansowaniem technologicznym oraz doskonałą jednostką napędową (w zależności od wersji są to różne typy silników Diesla). Jego największym problemem okazały się jednak właśnie owe jednostki napędowe, na problemy z którymi narzekało aż 15,1 proc. internautów.

VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Niezawodność godna Mercedesa? Tak, ale tylko klasy E, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Klasa E, Mercedes. Dnia 2 lutego 2018