Niemiecki koncern odkrywa karty. 15-go maja w Hamburgu Mercedes oficjalnie zaprezentował nową klasę S, która została oznaczona symbolem W222.

Najnowsza klasa S ma być najbardziej prestiżowym samochodem w ofercie Mercedesa. Poboczną funkcją ma być zastąpienie marki Maybach, która nie jest produkowana od 2011 roku. Mercedes W222 – jak przystało na flagowy model Mercedesa naszpikowany jest najnowszymi technologiami. Wśród nich warto wymienić m.in. nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa, światła hamowania o zmiennej intensywności świecenia, systemy Cross-Traffic Assist odpowiedzialne za wykrywanie zagrożenia na drodze oraz system Road Surface Scan, który wykorzystuje kamery umieszczone w lusterku, prezentuje komputerowy obraz 3D drogi przed pojazdem, aby na jego podstawie dostosowywać zawieszenie do najbardziej odpowiedniego tłumienia nierówności.

Wszystkie elementy świetlne wykorzystują oszczędną technologię LED-ową. W aucie znajduje się ponad 190 diod LED odpowiedzialnych za oświetlenie drogi, samochodu, kabiny oraz bagażnika. Auto oferowane będzie w dwóch wersjach nadwozia, które będą różniły się jedynie długością. Nowa klasa S dostępna jest w czterech wersjach napędowych – dwóch benzynowych oraz dwóch hybrydowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Baza wiedzy. Dnia 17 maja 2013