Mercedesy klasy E z napędem na obie osie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Modele z napędem na tylną oś wybiera aktualnie zaledwie 10% klientów.

Klienci zaczynają przykuwać coraz większą uwagę do rodzaju napędu w jaki wyposażone są ich auta. Moc coraz częściej zaczyna schodzić na drugi plan. Jeszcze do niedawna większość klientów chcąc nabyć Mercedesa w wersji AMG twierdziło, że jeżeli ma to już być koniecznie wersja AMG to tylko i wyłącznie z napędem na tylną oś – dziś ta tendencja jest zupełnie inna. Obecnie Mercedesy klasy E z napędem na tylną oś wybiera zaledwie 10% klientów – reszta decyduje się na napęd na obie osie.

Dyrektor generalny AMG – Tobias Moers przyznał, że napęd na cztery koła stanie się kluczowy już w niedalekiej przyszłości. Niektórzy odebrali te słowa w taki sposób, że za niedługo Mercedesy AMG z napędem na tylną oś w ogóle nie będą produkowane. Z informacji przytoczonych przez Moersa wynika, że rozkład sprzedaży oferowanych na wielu rynkach dwóch wariantów E63 AMG: jeden z napędem na tylną oś, a drugi z napędem na wszystkie koła jest jednoznaczny – ponad 90% klientów preferuje napęd na obie osie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 18 października 2013