Nowy Mercedes klasy E zostanie oficjalnie zaprezentowany prawdopodobnie już w przyszłym roku. Informacje te potwierdzili przedstawiciele niemieckiego koncernu, którzy opublikowali pierwsze zdjęcia tej flagowej limuzyny.

Najnowszy Mercedes klasy E otrzyma oznaczenie W213. Właściciele serwisu internetowego mbpassionblog dotarli do pierwszych, oficjalnych zdjęć nowego samochodu, na którym niestety póki co widać zaledwie bryłę pojazdu, ale przynajmniej pozwala nam to stwierdzić, że aktualnie trwają zaawansowane prace nad autem, którego oficjalna premiera ma nastąpić w 2016 roku. Wiele wskazuje na to, że od strony stylistycznej, nowa klasa E będzie podobna do klasy S – świadczą o tym większe gabaryty pojazdu.

Większe rozmiary nie idą jednak zawsze w parze z większym ciężarem samochodu. Z zapowiedzi przedstawicieli Mercedesa wynika, że samochód zostanie wyposażony w nową płytę podłogową o oznaczeniu MRA, co pozwoli „odchudzić” auto o prawie 100 kg.

Nowy Mercedes klasy E zostanie oficjalnie zaprezentowany początkiem przyszłego roku, podczas Targów Motoryzacyjnych w Detroit.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Pierwsze zdjęcia nowego Mercedesa klasy E, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w News. Dnia 22 października 2015