Z informacji podanych przez brytyjską stację BBC szef zespołu Mercedes – Ross Brawn po zakończeniu obecnego sezonu opuści swój fabryczny zespół.

O odejściu Brawna z szeregów Mercedesa mówi się już od kilku tygodniu. Według wcześniejszych doniesień Brawn miał pozostać w niemieckim koncernie przygotowując do roli szefa zespołu Paddiego Lowe, który przeszedł w tym sezonie z McLarena do Mercedesa. Wiele wskazuje na to, że Brawn postanowił zmienić zdanie i zapewne odejdzie z teamu już po zakończeniu obecnego sezonu.

Podczas sesji treningowych, kwalifikacji oraz wyścigu w Japonii Niki Lauda podał informację dla opinii publicznej, że Mercedes negocjuje warunki nowego kontraktu z Brawnem. Mimo to wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie zespół poprowadzi Toto Wolff i Paddy Lowe.

Natomiast jeśli chodzi o samego Brawna to wiele wskazuje na to, że nie będzie on musiał długo szukać nowego pracodawcy. Od wielu tygodniu w kuluarach F1 mówi się, że Honda, która szykuje wielki powrót od 2015 roku do F1 jest zainteresowana usługami obecnego szefa Mercedesa. Japoński koncern od przyszłego sezonu będzie napędzał bolidy McLarena, a kilka dni temu ujawniono dźwięk silnika Hondy. Szczegóły pod tym linkiem – http://japanonline.pl/honda-chwali-sie-dzwiekiem-silnika-f1.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w News. Dnia 30 października 2013