Awaria skrzyni biegów to z pewnością bardzo przykry moment dla każdego kierowcy. Unieruchomienie samochodu, duże koszty, ograniczona ilość specjalistów podejmujących się wykonania takich napraw oraz długi czas oczekiwania na zwrot samochodu od mechanika to tylko kilka nieprzyjemności spowodowanych usterką skrzyni biegów w samochodzie. Jak sobie z tym poradzić? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Ile kosztuje naprawa skrzyni biegów?

Trudno jest jednoznacznie oszacować koszty naprawy skrzyni biegów w samochodzie. Cena takiej usług zależy od wielu warunków. Najważniejsze to przyczyna lub rodzaj awarii. Ma to bezpośrednie przełożenie na ilość pracy, którą mechanik będzie musiał poświęcić na usunięcie usterki. Kolejną ważną składową ceny wszelkich napraw jest rodzaj skrzyni biegów. Z pewnością inne stawki będą obowiązywały za naprawę nowoczesnej i automatycznej skrzyni biegów, a inne za regenerację manualnej, prostej w budowie skrzyni starego typu. Cena zależy również od zakresu wykonanych prac. Jeśli dostarczymy mechanikowi wyjętą z samochodu skrzynię to z pewnością będzie to tańsze niż podstawienie samochodu stojącego na lawecie.

Czy warto kupić używaną skrzynię biegów?

I tak i nie… A teraz konkretniej. Jeśli znamy pochodzenie danego egzemplarza skrzyni biegów, wiemy w jaki sposób była użytkowana, jaka jest jej historia serwisowa oraz jeśli mamy możliwość jej sprawdzenia na samochodzie z którego będzie wymontowana to śmiało możemy podjąć ryzyko zakupu używanej skrzyni biegów. Jeśli natomiast szukamy takich podzespołów po złomach lub handlarzach specjalizujących się w rozbieraniu samochodów na części to lepiej dla nas będzie zrezygnować z takiej opcji. Skrzynie biegów bardzo często dotykają podobne usterki. Są to drobne wady wynikające z błędów popełnionych podczas projektowania lub produkcji skrzyni biegów. Tego typu usterki mogą pojawić się również w innych egzemplarzach skrzyń, więc taki sposób naprawy może okazać się wyłącznie doraźny.

Montaż regenerowanej skrzyni czy naprawa własnej? Co wybrać?

Tutaj podobnie jak w poprzednim punkcie. Wiele zależy od pochodzenia regenerowanej skrzyni. Jeśli otrzymamy na nią gwarancję to śmiało możemy podjąć się zakupu skrzyni regenerowanej. Jeśli natomiast mamy obawy, że być może niektóre usterki mogą w takim podzespole nadal występować to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie naprawa własnej skrzyni biegów. W takim przypadku będziemy mieli pewność, że posłuży nam jeszcze wiele lat. Również można skorzystać z autoryzowanego serwisu Bosch Car Service, który doradzi najlepsze rozwiązanie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Baza wiedzy. Dnia 28 maja 2021