Marka Mercedes większości kierowców kojarzy się z luksusowymi i prestiżowymi samochodami. Tym razem niemiecki koncern postanowił zaprojektować na życzenie golfistów z całego świata… wózek golfowy. Ciekawi jesteście szczegółów projektu?

Projekt powstał w Mecedes-Benz Advanced Design Center w Kalifornii zgodnie ze specyfikacjami i sugestiami miłośników golfa z wielu krajów. Pojazd docelowo miałby posiadać dwa miejsca, a wsiadanie do niego ułatwiałyby zdejmowane drzwi. Zamiast kierownicy w projekcie zastosowany został joystick co ma umożliwić sterowanie wózkiem obu pasażerom. Co ciekawe pojazd posiada wszelkie niezbędne elementy wyposażenia, które dostosowują go do jazdy po drogach publicznych. Jak przystało na nowoczesny projekt, wózek golfowy Mercedesa posiada wejście na iPada bądź iPoda przez co możliwe będzie sterowanie jego funkcjami za pośrednictwem ekranu dotykowego.

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem wydaje się zamontowanie wyświetlacza na przedniej szybie, który odpowiedzialny będzie za wyświetlanie aktualnego statusu gry wraz z mapą pola golfowego oraz pogodą. System ogrzewania, który wypróbowany został wielokrotnie w roadsterach Mercedesa zapewni odpowiednią temperaturę wewnątrz wózka. Pojazd napędzany będzie za pośrednictwem elektrycznego silnika, którego ładowanie możliwe będzie zarówno z gniazdka jak i przy pomocy paneli słonecznych zamontowanych na dachu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Wózek golfowy Mercedesa?, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Baza wiedzy. Dnia 26 lipca 2013